Vizija kluba

Ragbi je kao sport ime nekoliko osobina po kojima se u načelu razlikuje od drugih sportova, osim što se lopta dodaje unazad, te što je dozvoljena formacija u igri jedna od osobina koja je ragbi obilježila je otvorenost prema svim igračima neovisno o konstituciji.

50 godina

postojanja

Naime u ragbi momčadi postoji pozicija za sve tjelesne konstitucije. Ta inkluzivnost svih jedan je od razloga zašto je ragbi danas jedan od najgledanijih i najpopularnijih sportova na svijetu. Tu osobinu ragbi klub Lokomotiva pokušava pratiti na socijalnoj razini pokušavajući ragbi približiti svima bez obzira ekonomski ili socijalni status.

Prvenstveni cilj je sport i ragbi približiti najmlađim uzrastima, kako bi u klupskom okruženju usvojili i osnovna načela ragbija kao igre (Više na stranici Svjetske ragbi organizacije), koja se lako primjenjiva i u svakodnevnom životu: integritet, poštovanje, disciplina, solidarnost te entuzijazam.

Naša vizija je oko sporta koji volimo stvoriti zajednicu ljudi koji do ovih pravila drže na terenu, ali i izvan njega.